Ślub marzeń w plenerze – jak go zorganizować?

Ślub w plenerze - jak zorganizować aby był niezapomniany?

Coraz więcej par decyduje się na ślub w plenerze. Przyszli małżonkowie często zastanawiają się jak sprawić, by ten dzień był wyjątkowy.

Uroczystość zaślubin, przeprowadzona w plenerze jest przepięknym wydarzeniem, o której marzy większość młodych par. Szum drzew, śpiew ptaków, bliskość natury, a to wszystko w naszym ogrodzie, w którym znajduje się nasza Wiata Biesiadna.

Wielu narzeczonych zastanawia się nad tym, w jaki sposób zorganizować ślub i wesele, by podkreślić wyjątkowość tych podniosłych chwil. Niektórzy decydują się na ślub w plenerze, który ma swój urok. W Polsce coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązanie.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, proponujemy pomoc w organizacji tej uroczystości. Zgodnie z wytycznymi przygotujemy Wiatę Biesiadną, w której będą mogli Państwo złożyć przysięgę małżeńską przed urzędnikiem Stanu Cywilnego lub księdzem.

Po ceremonii zaślubin, możemy zorganizować wesele na świeżym powietrzu lub w sali weselnej. Zapewniamy, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

W jaki sposób zorganizować ślub cywilny w plenerze?

Uroczystość zaślubin w plenerze to wciąż nietypowe rozwiązanie, na które decyduje się jednak coraz więcej par młodych. Właśnie w ten sposób przyszli małżonkowie spełniają swoje marzenie o ślubie w otoczeniu natury, w ciepłe letnie popołudnia lub w kolorowe jesienne dni, a wszystko to pomożemy zorganizować w naszym ogrodzie w którym znajduje się nasza Wiata Biesiadna. Para młoda może również wybrać idealnie dopasowane ubiory i tematyczne dekoracje na ślub cywilny. Jeszcze nie tak dawno udzielenie ślubu poza urzędem stanu cywilnego nie było łatwym zadaniem. Wszystko uległo zmianie w 2015 roku za sprawą nowelizacji ustawy o aktach stanu cywilnego. Od tego czasu nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować wymarzony ślub w plenerze.

Ślub cywilny w plenerze wiąże się z dopełnieniem dokładnie tych samych formalności, o których należy pamiętać podczas ślubu cywilnego, odbywającego się tradycyjnie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Na początku Urzędnik musi przygotować dokument poświadczający o braku jakichkolwiek przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego. Następnie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego musi przygotować akt małżeństwa.

Oczywiście ze zorganizowaniem ślubu w plenerze, wiąże się nieco więcej obowiązków i nieprzyjemnych opłat, na które musimy być przygotowani. Przede wszystkim mowa o kosztach urzędowych, które od młodych pobiera państwo. Trzeba przygotować się na obowiązkową opłatę skarbową w wysokości 84 zł. oraz na dodatkową opłatę, związaną ze ślubem poza Urzędem Stanu Cywilnego, w wysokości 1000 zł.

Należy jednak pamiętać, że Kierownik USC może odmówić udzielenia ślubu w wybranym przez was miejscu, jeśli uzna, że nie spełnia ono tych wymagań. Miejsce zaślubin musi gwarantować zachowanie uroczystej formy, bezpieczeństwo uczestników oraz aby nie zakłócało ono powagi Urzędu Stanu Cywilnego i samej uroczystości. Dlatego odpowiednim miejscem na organizację ślubu w plenerze jest nasza Wiata Biesiadna.

Czy można zorganizować ślub kościelny w plenerze?

Zorganizowanie ślubu kościelnego w plenerze zdecydowanie nie jest prostym zadaniem. Wiąże się z tym znacznie więcej formalności i przeszkód. Każdy ksiądz posługuje się Kodeksem prawa kanonicznego, w którym można znaleźć szczegółowy zapis dotyczący sakramentu ślubu.

Jeden z podpunktów mówi o tym, że z uwagi na to, że kościół jest miejscem uświęconym, ceremonia zaślubin powinna się odbywać właśnie tam.

Jeśli jednak jesteśmy bardzo zdeterminowani i chcielibyśmy wziąć ślub kościelny w plenerze, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować. Należy jednak pamiętać, że musimy mieć ważny powód, dla którego ceremonia zaślubin ma się odbywać poza świątynią. Z wcześniej przygotowanym wnioskiem musimy się udać do biskupa. Należy złożyć wniosek odpowiednio wcześniej, ponieważ na jego rozpatrzenie można czekać nawet 12 miesięcy. Tu także trzeba pamiętać o tym, że nie ma żadnej gwarancji na to, że odpowiedź na nasz wniosek będzie pozytywna.

jakie jest odpowiednie miejsce na ślub w plenerze?

Jeśli zdecydowaliście się, aby wziąć ślub w plenerze, miejsce zaślubin oczywiście musi być wyjątkowe. Ważne jest, aby w przypadku plenerowych zaślubin, uwzględnić kilka istotnych kwestii. Na początku przyszli małżonkowie powinni dokładnie określić swoje wymagania co do ceremonii. W tym miejscu jednak należy pamiętać o tym, aby przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo i komfort gości weselnych. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie, odpowiednim miejscem do zorganizowania plenerowego ślubu jest nasza Wiata Biesiadna.

W jej otoczeniu znajduje się piękny ogród z widokiem na pobliskie pola, łąki i lasy. Wiata Biesiadna, znajdująca się w naszym ogrodzie, została stworzona z myślą o osobach preferujących zaślubiny w plenerze. Obiekt zbudowano w całości z drewna. Otwierane okiennice i duże okna ukazują malownicze widoki i piękno przyrody. Dzięki zadaszeniu, można zorganizować ślub w plenerze nawet w deszczowe dni. Obiekt posiada nagłośnienie wewnętrzne i zewnętrzne, co gwarantuje komfort oraz możliwość zorganizowania ceremonii w ogrodzie.

Zobacz również

Organizowanie wesela na sali perłowej w Rybnie to marzenie wielu par młodych. Ta elegancka i przestronna sala to idealne miejsce na przyjęcie weselne….
Organizowanie wesela na sali perłowej w Rybnie to marzenie wielu par młodych. Ta elegancka i przestronna sala to idealne miejsce na przyjęcie weselne,…
Aktualnie na prawie każdym weselu, młodzi małżonkowie mają zaplanowaną w swoim scenariuszu przynajmniej jedną atrakcję weselną dla gości…
Organizowanie zimowego wesela na Sali Perłowej w Rybnie może być niezwykle pięknym i romantycznym przeżyciem. Sala Perłowa jest wyjątkowym miejscem…