Adres: Rybno, ul.Lipowa 9

Facebook:  facebook

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Chcemy, by towarzyszyła mu niezapomniana i magiczna aura. Jednak podczas przygotowań do niego należy wykazać się realizmem i praktycyzmem. Jak wybrać salę weselną, aby nic nie przeszkodziło nam w celebrowaniu uroczystości?

Najpiękniejszy dzień w wyjątkowym miejscu

Każdy się zgodzi ze stwierdzeniem, że wesele powinno odbyć się w miejscu niepowtarzalnym. Wybór sali to jeden z ważniejszych elementów przygotowań. Zazwyczaj mamy własne wyobrażenia o tym, jak powinna wyglądać. Pamiętajmy, że w sali weselnej mamy czuć się przede wszystkim dobrze. Ważne są też odczucia gości, których zadowolenie powiększy radość ze wspólnego świętowania. Podczas poszukiwań sali weselnej warto zwrócić uwagę na te elementy:

  • Wielkość sali – powinna odpowiadać ilości zaproszonych gości. Zbyt mała sprawi, że wśród zaproszonych będzie panował niewygodny ścisk. Natomiast w zbyt dużym wnętrzu goście mogą czuć się zagubieni i przytłoczeni ilością przestrzeni. Nadmierny dystans utrudni rozmowy, a wesele to także okazja do spotkań rodzinnych.
  • Wystrój sali – najlepszym rozwiązaniem jest ponadczasowa klasyka pozwalająca na własne zabiegi aranżacyjne. Jeśli mamy takie życzenie, to możemy wpleść własne elementy dekoracyjne. Zwróćmy uwagę na typ posadzki, nie powinna być zbyt śliska, gdyż domyślamy się, czym może się to skończyć. Myślimy, że warto docenić miejsce bez filarów, które utrudniają ustawienie stołów oraz zabawę. Ciekawym zabiegiem będzie możliwość uruchomienia projektora wyświetlającego pamiątkowe zdjęcia nowożeńców lub filmiki z ich udziałem.
  • Akustyka i oświetlenie – harmonijnie rozchodzący się dźwięk muzyki umili zabawę, ale nie utrudni rozmów tym, którzy nie tańczą. Wyznaczone miejsce dla zespołu weselnego gwarantuje, że zadbano o kwestię nagłośnienia sali. Oprawa świetlna współtworzy nastrój, światło przyciemnione lub kolorowe może budować intymną atmosferę, np. podczas podziękowania rodzicom.
  • Usytuowanie – przyjrzyjmy się otoczeniu i okolicy. Idealna jest lokalizacja położona w zaciszu wśród zieleni podkreślającej uroczystość ceremonii. Nie zapominajmy o dogodnym dojeździe. Niezbędne są miejsca parkingowe, wówczas goście nie będą się kłopotać o swoje pojazdy.

Udane wesele dzięki zaangażowaniu innych

Podczas wyboru idealnego miejsca na zabawę weselną należy pamiętać, że charakter uroczystości zależy od zaangażowania osób ją obsługujących. Zwróćmy uwagę na ich doświadczenie w organizacji tego typu imprez i podążajmy za radami.

Istotną sprawą będzie opracowanie weselnego menu. Stało się pewnym zwyczajem, aby na stołach pojawiały się dania kuchni tradycyjnej. Goście często nie ukrywają, że przyjeżdżają na wesele w nadziei na skosztowanie typowo polskich potraw. Kierownictwo sali ułatwi nam również wybranie ciast oraz weselnego tortu, napojów, również alkoholowych. Możemy też liczyć na odciążenie w innych kwestiach, jak wybór kwiatów czy usług kosmetycznych itp.

Natomiast podczas przyjęcia weselnego nami i gośćmi zaopiekuje się profesjonalna i zawsze uśmiechnięta obsługa kelnerska. Moment zawarcia związku małżeńskiego to uroczystość wymagająca odświętnej oprawy. Warto zatem uwzględnić element tradycji, jakim jest przywitanie państwa młodych chlebem i solą. Dzięki profesjonalizmowi obsługi sali oraz dopracowaniu wszystkich szczegółów wesele stanie się niezapomnianą uroczystością.